SPŘÁTELUJI

Avril Lavigne-životopis

19. října 2008 v 9:01 |  Avril Lavigne
Vyrůstání: Napanee, v Kanadě
Nejdůležitější lidé v jejím životě: táta John, máma Judy, brácha Mat a sestra Michelle
Jako malá: zpívala v kostelním sboru a hrála country hudbu
1. kytara: 10 let
1. píseň: 12 let - zlomový okamžik
Jako malá si zazpívala s Shinou Twain
16 let: stěhování do NY, objevena hledačem talentů, podepsána smlouva, hádka, kvůli psaní textů
Stěhování do LA, Clif Magness, smlouva, 1. album (2002) - VELICE ÚSPĚŠNÉ
2004- deska under my skin životopis: Jméno:Avril Ramona Lavigne Datum narození: 27. září 1984 Hvězdné znamení: Váhy Místo narození: Kanada/ Ontario/ Bellevile/ Napanee Sourozenci: Matt (starší) a Michelle (mladší) Rodiče: John a Judy Přezdívka: Wild child nebo Skater-Princess Výška: 157cm Váha: 55kg Piercing: 2 v jednom uchu, 1 v pupíku Tetování: jenom malování z henny co má ráda: Barva: černá,červena zvířata: Všechny zkoro jídlo : pizzu s olivama sport : skejt , hokej a baskedball oblečení : kravaty a skate kosmetiku : Maybeline hudbu : od Blink182 nebo Sum41 (jenom příklad) Avril baví psát si svoje vlastní písně

Avril není typickou mladou popovou princeznou, ve skutečnosti je přesný opak Britney Spears. Je divoká skejtařka, která má ráda punk-rokovou hudbu.

Avril má mladší sestru a staršího bratra. Se zpěvem začala již ve dvou letech v místním kostelním sboru. V tomto sboru zpívala do svých deseti let. Krátce poté, díky svému pěveckému nadání vyhrála hlavní cenu v soutěži místní rozhlasové stanice. Touto cenou byla cesta do Ottawy, kde si zazpívala duet se slavnou zpěvačkou Shania Twain.

Ve svých 13 letech začala psát své vlastní písně a hrát na kytaru. Brzy poté nahrála na videokazetu své hudební výkony a poslala je několika nahrávacím společnostem. Naštěstí si jí všiml šéf nahrávací společnosti Arista Records Antonio L.A. Reid. Avril proto odjela do Manhattanu v New Yorku, kde z ní chtěl Reid udělat popovou zpěvačku klasického formátu. Ona však chtěla být jiná, chtěla být umělcem, který je spojen s tvořením písní, jež zpívá. Proto se Avril rozhodla odjet na západní pobřeží do Los Angeles. Zde se spojila s vydavatelstvím Nettwerk Managementem a producentem/skladatelem Cliffem Magnessem. To jí nechalo zcela volnou ruku a texty si proto Avril píše sama.

Spolu s Cliffem dokončili singl Complicated, který se stal ihned velkým hitem, jež válcoval žebříčky všech možných hitparád. Tento úspěch byl obrovský a Avril nazpívala debutové album "Let Go" (2002). Pět týdnů po vydání se stalo platinovým a jeho úspěch stále roste.

Avril zpívá se svou kapelou, kterou tvoří bubeník Matthew Brann, bas kytarista Mark Spicoluk, kytaristi Jesse Colburn a Evan Taubenfeld. Své celosvětové turné začala prvními návštěvami Japonska, Evropy a v Austrálie.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama